Malá Arkána - tajemství výkladu tarotu

Malá arkána, kterým se říká také dvorní karty nebo barvy, tvoří 56 karet. Podobně jako běžné hrací karty se dělí na čtyři barvy /dvory/ označené charakteristickými tarotovými symboly. Tyto symboly mají různé názvy a odpovídají označení běžných hracích karet.

Malá Arkána - tajemství výkladu tarotu

Rozdělení tarotových karet Malé Arkány

První barvou jsou hole /žezla/. Po nich následují : poháry / kalichy/, meče a disky / pentakly, mince/. Každá barva obsahuje 14 karet, prvních deset je označeno čísly /od esa  do desítky/, čtyři následující jsou dvorní karty, tzv. figury /rytíř, královna, princ, princezna/. 

Tarotové karty Malé Arkány jsou nositeli esoterického obsahu

Podobně jako Velká arkána jsou Malá arkána nositelem věšteckého a esoterického obsahu, který slouží k předpovídání budoucích událostí. Zatímco Velká arkána nám ukazuje především procesy, ke kterým dochází ve vnitřním / duševním a duchovním/ světě / mikrokosmu/ člověka, Malá arkána odrážející zejména to, co se děje kolem něho samého. 

Tarotové karty Malé arkány symbolizují základní čtyři živly

Týkají se tedy vnějšího světa / makrokosmu/, symbolizují čtyři živly, světové strany, roční období a různé životní situace, se kterými se člověk musí a měl by vyrovnat. Obecně vzato tarot plní tři základní funkce : věšteckou / divinační/, esoterickou a iniciační. Jako nástroj, který slouží k věštění, umožňuje předvídat budoucí události, nebo objasnit tajemství minulosti. 

Výklad tarotových karet malé arkány

Vydejte se tedy na výlet buď směrem zpět a nebo ještě lépe do budoucnosti, není na škodu někdy něco dopředu vědět a nebo,že by předvídat. Na to vše Vám taroty odpoví. Každá tarotová karta zobrazuje nějakou konkrétní událost, jejíž interpretace vychází ze životní situace člověka, který využívá služeb kartomancie – tj. umění předpovídat budoucnost.