Charakteristika planety Pluto v klasické astrologii

Kategorie o horoskopech: 
Charakteristika planety Pluto v klasické astrologii

Pluto je zneuznanou planetou, zařazenou mezi planetky. Planetka Pluto se vyznačuje zejména malými rozměry v astronomickém měřítku, atypickou drahou. Zároveň bylo objeveno mnoho jiných, podobných i větších těles. Za drahou planety Neptun se totiž takových těles nachází poměrně mnoho a tak se často mezi astronomy, nikoliv astrology, již dříve hovořilo o tom, že Pluto není řádnou planetou a mělo by být zařazeno do tzv. transneptunických těles (TNO). K vyřazení Pluta ze seznamu planet rovněž přispěla i okolnost, že se vyznačuje nízkou průměrnou měrnou hmotností. Dle dohody Mezinárodní astronomické unie v roce 1999 bylo Pluto formálně řazeno mezi planety, v roce 2006 však bylo Pluto ze seznamu planet vyřazeno a 13. září 2006 byl Pluto zařazen do seznamu planetek s katalogovým číslem 134340. 

Planetka Pluto znázorňuje v horoskopu především zradu, transformaci, regeneraci a obnovu

Planetka Pluto znázorňuje v horoskopu především zradu, transformaci, regeneraci, obnovu, smrt a násilnosti. Jeho působení není příliš silné, ovšem právě v tom spočívá Plutova záludnost. Když se Pluto objeví znamená to, že vše dobré v horoskopu může být nějakým způsobem ovlivněno, a nebo v očekávaných pozitivních situacích se může něco zákeřného přihodit. Oběh planetky Pluto trvá v horoskopu přibliřně 240 roků a v jednom znamení zvěrokruhu setrvá přibližně 11 až 30 roků. Samozřejmě, že by byla všechna znamení zvěrokruhu  nejraději, kdyby se Pluto neobjevovalo v astrologických konstelacích vůbec. Tím, že bylo Pluto vyřazemo ze seznamu planet a degradováno na planetku však jeho zákeřná moc rozhodně ponížena nebyla. Pluto nás ovlivňuje bez ohledu na to, co si o něm myslime a nebo kam jej zařadíme.

Pluto reprezentuje vše tajemné, neuchopitelné a všechno, co se vymyká zaběhlým pořádkům

Síla plametky Pluto spočívá v tom, že umí výborně ovládat lidské nálady a především skryté emoce. Takto se snaží Pluto přivést člověka k jinému vědomí, což však má za následek, že člověk a jeho duch se dostává do neřešitelných vnitřních konfliktů. Často se tak stává, že i běžné situace mohou být zvládány velmi těžko, ba dokonce i vůbec. Protože se však podobné přitahuje, sílu Pluta využívají lidé, kteří nejsou dobří a zejména pak lidé, kterým se Pluto projevuje v osmém domě smrti. 

Lidská bytost musí v sobě stále nalézat sílu, která by jí pomáhala překonávat Plutovu energii

Pluto totiž dokáže psychiku člověka zajímavě a přitom velmi nenápadně deformovat a to tak, že vše negativní znásobuje. Silní a mocensky založení lidé, kteří jsou bezcharakterní, pomlouvační a kují pikle je Pluto tím, co jim v těchto vlastnostech ještě přidává na síle včetně asertivity, sebejistoty a zákeřnosti. V lidech dobrých, čistého srdce a nezištných je třeba najít velké síly, aby Pluto sílu Pluta překonali. Pluto jim veškeré záměry a jednání komplikuje. Slabší lidé pak stávají ještě slabšími, pomlouvační pomlouvačnějšími, lidé se sklonem k mluvení nepravd se stávají ještě většími lháři.

Význam Pluta v horoskopu spočívá v tajemství a pěstování všeho záhadného

Planetka Pluto umí v horoskopu velmi čarovat. Tajemství Pluta totiž rovněž spočívá i v tom, že svůj vliv projevuje i několik let a velmi nenápadně. Vliv Pluta v horoskopu zkrátka nepřináší nic dobrého.