Ascendent a výpočet ascendentu

Klasická astrologie nás učí, že po třicátém třetím roce života je podstatně důležitější, v jakém znamení máme ascendent, tedy východ Slunce, než samotné Slunce, které nám znamení přisuzuje. Přesná poloha ascendentu závisí na okamžitém místním hvězdném čase a samozřejmě i na zeměpisné poloze, což z něj činí záležitost, která vyžaduje alespoň základní znalosti astronomie a sférické trigonometrie. Ascendent je stupeň zvěrokruhu, který vychází nad obzorem v okamžiku zrození. Ascendent poukazuje na celkový charakter zrozence a jeho vrozené sklony.

Ascendent a výpočet ascendentu | Horoskopy zdarma

Symbolika ascendentu v klasické astrologii - jaký má ascendent v astrologii význam

Ascendent a případně planeta, která se v jeho blízkosti nachází, v astrologii symbolizuje způsob, jakým se konkrétní lidská bytost v životě projevuje a jak působí na své okolí. Ascendent předurčuje cestu, kterou se člověk snaží najít svou identitu a sám sebe, jaké má vzory a životní ideály. Ascendent představuje životní energii, cíl či touhu ke směřování a energii chtění, které si přejeme v životě naplnit. 

Ascendent je průsečík  zdánlivé dráhy Slunce kolem Země a východního obzoru daného místa. ASC je vycházející znamení , které hledejte na východě zrození.

Znamení, ve kterém se ASC - ascendent - nalézá  popisuje Vaše projevy. Ukazuje nám naše nejvýraznější, ale i nejpovrchnější rysy, díky  kterým  poznáváme svět kolem nás. Představuje  identitu a charakter osobnosti. Ascendent, případně planeta, která se v jeho blízkosti nachází, ovlivňuje způsob, jak se člověk bude projevovat a působit na své okolí. Představuje touhu, s níž přicházíme na svět, téma, jež máme  naplnit. Podle postavení planety v blízkosti ASC se dá určit možnost výhry, zejména pak planety Jupiter, která přináší hojnost, štěstí,  zisk.

Jak tedy zjistit v jakém znamení máme ascendent a jak si ascendent vypočítat podle hodiny narození ? Ascendent a hodina narození.

Všichni lidé narození v čase mezi 04. a 06. hodinou ranní, tedy v době, kdy Slunce vychází, mají ascendent přesně ve znamení, ve kterém se narodili, což tedy znamená, že Beran bude dvojnásobný Beran ( bude mít ascendent v Beranu ) a Ryby budou dvojnásobné Ryby ( budou mít ascendent v Rybách ).

Lidé narození v čase od 02. do 04. hodiny ranní mají svůj ascendent přímo ve znamení přecházejícím tomu astrologickému znamení, ve kterém se narodili. Hodina narození a ascendent.

Od třicátého třetího roku života bude tedy Beran povahou spíše Rybami, narození v Rybách se stanou povahově spíše Vodnáři a například zmiňovaní Vodnáři se stanou spíše Kozorohy, protože toto astrologické znamení zvěrokruhu jejich znamení přímo předchází.

Hodina narození a ascendent pro zrozence narozené od půlnoci do druhé hodiny ráno

Pokud patříte mezi ty, kteří se narodili v čase od půlnoci do 02. hodiny ranní, Váš ascendent bude posunutý o dvě znamení zpět, tedy na znamení, které jako druhé v pořadí předchází Vašemu astrologickému znamení. Z Berana se pak stává Vodnář, z Ryb Kozoroh, z Vodnáře Střelec a například z Kozoroha Štír.

Ascendent a ascendentální horoskop - jak využít ascendent, který si online spočtete ?

Ascendent je důležitou součástí správného stanovení horoskopu – vidíme, že podle hodiny narození se člověk ve zralejším věku stává poněkud jiným, má jiné vlastnosti, zájmy a projevuje se trochu jinak, než když byl mladý. Od třicátého třetího roku života pak člověku lépe sedí horoskop ascendentální.

Vliv data a hodiny narození na výpočet ascendentu

Samozřejmě, že pravidlo výpočtu ascendentu platí pouze u těch osob, které jsou narozeny na rovníku, což znamená, že jejich ascendent se shoduje na minutu přesně. Problém středoevropanů však je, že na rovníku nežijeme a zpravidla jsme se tam ani nenarodili – ba naopak stalo se tak v zeměpisné šířce, kde Slunce vychází a zapadá v rozdílných časových intervalech a rovněž tak je třeba zohlednit posunutý místní čas, tedy rozdíl mezi skutečným východem Slunce a časem „oficiálním“ – například v Praze vyjde Slunce o dvě minuty později a v Brně o více než šest minut dříve, než je oficiální čas.